پشتی – بالش آمریکا اوباما بازداشت آمریکایی

پشتی – بالش: آمریکا اوباما بازداشت آمریکایی کره شمالی کره شمالی باراک اوباما اخبار بین الملل

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری نمایش پرحاشیه «هنر»

در سومین روز جشنواره تئاتر فجر، نمایش «هنر» به کارگردانی وحید رهبانی با حاشیه‌های متفاوتی به صحنه رفت.

نمایش پرحاشیه «هنر»

نمایش پرحاشیه «هنر»

عبارات مهم : تئاتر

در سومین روز جشنواره تئاتر فجر، نمایش «هنر» به کارگردانی وحید رهبانی با حاشیه های متفاوتی به صحنه رفت.

به گزارش ایسنا، وحید رهبانی بعد از آنکه به دلایل متعدد و بروز یکسری مسئله از اجرای نمایش تازه خود با نام «هنر» در پردیس تئاتر شهرزاد انصراف داد، در اجرای جشنواره ای این اثر هم کارش بی حاشیه پیش نرفت.

«هنر» نوشته یاسمینا رضا و با بازی داریوش فرهنگ، امید روحانی و محسن حسینی شامگاه شنبه، ۳۰ دی ماه در یک تک اجرا در سالن چهارسو مجموعه تئاتر شهر با بی نظمی زیاد در هنگام ورود تماشاگران به صحنه رفت.

با توجه به استقبال علاقه مندان به تماشای این نمایش، تماشاگران به جز در راهروها و روی پله ها، در چند ردیف نزدیک به صحنه هم نشستند و حتی هنگامی که فندک داریوش فرهنگ جهت روشن کردن سیگار روشن نشد به درخواست خود بازیگر به او فندک هم دادند.

آنچه بیش از هر چیز در این اجرا تظاهر می کرد آماده نبودن کامل گروه جهت به صحنه بردن نمایش بود که حتی نورهای سالن هم در شروع نمایش همراهی مورد نیاز را نداشتند ولی با این حال تسلط بازیگران به خاص داریوش فرهنگ به علت پیشینه تئاتری و تجربه بازی در برابر مردم باعث شد، زیاد تماشاگران شب مفرحی را پشت سرگذارند.

از اتفاقات جالب این تک اجرا که خنده تماشاگران و توقف چند ثانیه ای نمایش را در پی داشت، بلند شدن چند تماشاگر نزدیک به صحنه جهت ترک سالن در نیمه های اجرا بود که یکی از آن ها تعادل خود را از دست داد و برزمین افتاد. همین باعث شد گروه مدتی کوتاه توقف کند و بعد با اشاره داریوش فرهنگ کار ادامه پیدا کرد.

از دیگر اتفاقات شب گذشته در حین اجرای نمایش «هنر» که اجرای عمومی اش هنوز رسمی شروع نشده هست، عکاسی و فیلمبرداری تعداد قابل توجهی از تماشاگران بود که حتی در مواردی به صورت زنده در اینستاگرام هم «هنر» را پخش می کردند.

این مسئله باعث برهم ریختن تمرکز تماشاگران دیگر می شد و البته هیچ نظارتی هم در سالن جهت جلوگیری از این عکاسی و فیلمبرداری وجود نداشت این در حالی است که بیرون از سالن نیروهای حراست جهت تذکر به حجاب زن ها مشغول بودند ولی علی رغم روال معمول اجراهای تئاتر کوچکترین تذکری هم مبنی بر خاموش نگه داشتن تلفن های همراه یا ممنوع بودن عکاسی و فیلمبرداری داده نشد.

از این اتفاقات حاشیه ای که بگذریم، «هنر» روایت گر رفاقت سه دوست بود که بر سر یک تابلو با یکدیگر بحث می کنند و در انتها کارشان تا برهم خوردن رفاقتشان هم پیش می رود.

این نمایش که لحظات طنزامیزی هم داشت، در زیاد مواقع با خنده حاضران و نیز بداهه گویی داریوش فرهنگ همراه بود.

در بروشور این نمایش آمده است که گروه تئاتر نقشینه اجرای «هنر» را به روان داود رشیدی تقدیم می کند که سال ۱۳۸۰ با اجرای این نمایشنامه در تئاتر شهر ، یاسمینا رضا را به تئاتر کشور عزیزمان ایران معرفی کرد.

نمایش «هنر» قرار است جهت اجرای عمومی بعد از جشنواره در سالن «پالیز» میزبان مخاطبان خود باشد.

واژه های کلیدی: تئاتر | عکاسی | فرهنگ | نمایش | داریوش | نمایشنامه | فیلمبرداری | داریوش فرهنگ

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs